facebook

KONTAKT

Krzysztof Iwański

Tel: +48 507 015 414

krzysztof.iwanski@alfapanel.pl

Mariusz Majchrowski

Tel: +48 506 424 505

mariusz.majchrowski@alfapanel.pl
pixelProducenci
pixelWersje językowe
news Płyty warstwowe poliuretanowe kontra płyty warstwowe styropianowe

Struktura sprzedaży płyt warstwowych na rynku Agro w Polsce odbiega od innych rynków w Europie. U nas wciąż w największej ilości sprzedawane są płyty z rdzeniem styropianowym (ponad 60% rynku Agro), podczas gdy w krajach Europy Zachodniej jej udział jest znikomy. W kurnikach budowanych z płyty warstwowej powinno stosować się panele z wypełnieniem poliuretanowym. Mam nadzieję, że porównanie zawarte w poniższym artykule wyjaśni, z czego to wynika. 

czytaj całość »
news BUDOWA PŁYTY WARSTWOWEJ

Produkcja płyt z rdzeniem z poliuretanem odbywa się na znacznie bardziej zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, dzięki czemu jakość ich wykonania jest znacznie lepsza. Mniejsi, lokalni producenci płyt warstwowych z rdzeniem styropianowym w celu poprawienia warunków cenowych, stosują często kleje o gorszej jakości i nakładają je metodami ręcznymi. Taka produkcja wyklucza możliwość stosowania tego typu płyt do budowy kurnika.

czytaj całość »
news BUDOWA STYKU

Styk płyty warstwowej powinien być tak zaprojektowany, aby zapewniać uzyskanie:

  • Odpowiedniej izolacyjności cieplnej ( zminimalizowanie mostków cieplnych),
  • Szczelność na penetrację wilgoci.
  • Szczelność na infiltrację powietrza i pary wodnej.
  • Łatwość montażu płyty, drobne wady montażowe nie mogą powodować, że styk przestanie spełniać swoje podstawowe funkcje.  

Najbardziej interesująca z punktu widzenia inwestora w branży drobiarskiej jest analiza styku pod względem szczelności i izolacyjności cieplnej. Większość producentów płyt styropianowych pokazuje w swoich katalogach jak również zamieszcza w aprobatach technicznych kit silikonowy w styku płyt, którego celem jest zapewnienie szczelności.

czytaj całość »
Blog do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl